;
8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

Satış Fiyatı: 29,00 ₺

5 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz SorularıLGS’de hayallerine ulaşabilmen için sana mükemmel bir kaynak hazırladık. Değişen sınav sisteminde yorum ve analiz, mantık ve karşılaştırma en önemlisi de zaman yönetimi öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında.

Bu kitapta sözel mantık ve sayısal analizle ilgili hazırlanmış onlarca özgün soru bulacaksın. Yeni sınav sisteminde sadece okuduğunu anlamak yeterli değil. Aynı zamanda mantık, karşılaştırma ve analiz yeteneğinin de sorgulanacağını görüyoruz. Liselere geçiş sınavında problem çözme, dikkat ve yorum becerisini geliştiren öğrenciler diğer adaylara göre bir adım önde olacak. Verimli kaynaklarla çalışan, yaparak ve yaşayarak öğrenen, düşünme becerisine sahip öğrenciler yeni sınavda hayallerine rahatlıkla ulaşacak.

Sözel Mantık ve Sayısal Analiz kitabının en önemli amacı, gerçek sınavda karşına çıkabilecek belirleyici soruları sınav öncesinde çözmeni sağlamak. Kitabımızın içerisinde sayısal analizle ilgili birçok güncel soru, sözel mantıkla ilgili karşılaştırma yeteneğini belirleyen sorular ve yeni tarz anlam bilgisi ve dil bilgisini bir parça üzerinden sorgulayan orijinal sorular bulunmaktadır.

MEB’in yeni örnek sorularında çıkan tarza uygun yeni tip Matematik soruları artık çok kolay. Yeni tip sorularla birden fazla kazanım, gerekli formüller verilerek günlük hayat örnekleriyle sorgulanıyor.

Ayrıca kitabın TEPS (Tonguç Eğitim Programlama Sistemi) uyumlu. Yani tüm kitap küçük adımlara bölünerek belirli süreli programlar ile kitap bitirme modeline göre tasarlandı. İstersen adımları takip ederek kitabı küçük parçalar halinde bitirebilir, istersen de 12-18-24 günlük Yoğun-Orta-Rahat programlar ile belli sürede kitabı tamamlayabilirsin. Günde kaç soru çözeceğim, ne kadar zaman ayırmalıyım, kendimi nasıl programlayacağım gibi sorular artık TEPS ile çözüm buluyor.

Elindeki bu kitapla yeni tarz Matematik sorularının en güzel ve çıkabilecek örneklerine ulaşacaksın. Sınavdan önce ne kadar çok yeni tip soru çözersen, sana o kadar faydası olacak.

Türü: Soru Bankası 

Sayfa Sayısı: 252

Soru Sayısı: 391

ISBN: 978-625-7208-21-5
 • dilan ışık, Öğrenci
  Puan :

  Merbaba Tonguç.Sizin bütün kitaplarınızı çok seviyorum. Bütün kitaplarım tonguçtan. Sevgiler💜💖


 • Mehmet yusuf Bilsel, Öğrenci
  Puan :

  Tonguç bu kitap 2021 lgs uygunmu? Ve tost 1,2,3 2021 lgs ye uygunmu?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Mehmet. Hem yeni eğitim takvimine hem de 2021 LGS' ye uygundur❤😊


 • Elif Sude Doğan, Öğrenci
  Puan :

  Öncelikle merhaba böyle bir kitap hazırladığınız için sizi tebrik ederim çok memnun kaldım sorular çok güzel fakat matematikte yapamadigim sorulari TATS ta kitabi aktive edip baktim yapamadigim soru videodaki soru degil Belkide sadece yapamadığım soru öyledir Çünkü videodaki soru 8.sınıfla alakalı bir soru değildi


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Elif selam. Sorun yaşadığın kitabın tam adını ve yine sorunlu olduğunu düşündüğün testin sayfa numaralarını yazabilir misin😊❤


 • Derya Bingöl, Öğrenci
  Puan :

  Matematik biraz zor ama ben çok sevdim.


 • Sudenaz Omay, Öğrenci
  Puan :

  2020-2021 ile uyumlu mu?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Sudenaz. Şu an mağazamızda yer alan tüm kitaplarımız yeni eğitim takvimine uygundur😊❤