;
8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

Satış Fiyatı: 29,00 ₺

15 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz SorularıLGS’de hayallerine ulaşabilmen için sana mükemmel bir kaynak hazırladık. Değişen sınav sisteminde yorum ve analiz, mantık ve karşılaştırma en önemlisi de zaman yönetimi öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında.

Bu kitapta sözel mantık ve sayısal analizle ilgili hazırlanmış onlarca özgün soru bulacaksın. Yeni sınav sisteminde sadece okuduğunu anlamak yeterli değil. Aynı zamanda mantık, karşılaştırma ve analiz yeteneğinin de sorgulanacağını görüyoruz. Liselere geçiş sınavında problem çözme, dikkat ve yorum becerisini geliştiren öğrenciler diğer adaylara göre bir adım önde olacak. Verimli kaynaklarla çalışan, yaparak ve yaşayarak öğrenen, düşünme becerisine sahip öğrenciler yeni sınavda hayallerine rahatlıkla ulaşacak.

Sözel Mantık ve Sayısal Analiz kitabının en önemli amacı, gerçek sınavda karşına çıkabilecek belirleyici soruları sınav öncesinde çözmeni sağlamak. Kitabımızın içerisinde sayısal analizle ilgili birçok güncel soru, sözel mantıkla ilgili karşılaştırma yeteneğini belirleyen sorular ve yeni tarz anlam bilgisi ve dil bilgisini bir parça üzerinden sorgulayan orijinal sorular bulunmaktadır.

MEB’in yeni örnek sorularında çıkan tarza uygun yeni tip Matematik soruları artık çok kolay. Yeni tip sorularla birden fazla kazanım, gerekli formüller verilerek günlük hayat örnekleriyle sorgulanıyor.

Ayrıca kitabın TEPS (Tonguç Eğitim Programlama Sistemi) uyumlu. Yani tüm kitap küçük adımlara bölünerek belirli süreli programlar ile kitap bitirme modeline göre tasarlandı. İstersen adımları takip ederek kitabı küçük parçalar halinde bitirebilir, istersen de 12-18-24 günlük Yoğun-Orta-Rahat programlar ile belli sürede kitabı tamamlayabilirsin. Günde kaç soru çözeceğim, ne kadar zaman ayırmalıyım, kendimi nasıl programlayacağım gibi sorular artık TEPS ile çözüm buluyor.

Elindeki bu kitapla yeni tarz Matematik sorularının en güzel ve çıkabilecek örneklerine ulaşacaksın. Sınavdan önce ne kadar çok yeni tip soru çözersen, sana o kadar faydası olacak.

Türü: Soru Bankası 

Sayfa Sayısı: 252

Soru Sayısı: 391

ISBN: 978-625-7208-21-5
 • Ebrar Sude Acar, Öğrenci
  Puan :

  Merhaba,bende 2019 basımı var.İçeriği aynı mıdır her sene yenileniyor mu?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Ebrar Sude, elindeki kitap da güncel müfredata uygundur. Güvenle kullanabilirsin. :)


 • Ahmet Alp DEDE, Öğrenci
  Puan :

  Kitabı aldım ama cevap anahtarı yok son dört sayfası eksik


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Alp. Sayfaların ekran görüntüleri birlikte telefon numaranı, kitabın matbaa adını ve baskı sayısını etkinlik@tongucakademi.com adresine iletmen halinde sana kısa sürede yardımcı olabiliriz❤😉


 • Ömer Efe Erol, Öğrenci
  Puan :

  Tonguç bu kitap akıl yürütme ile mi alakalı yoksa Yeni nesil Türkçe ve Matematik konularını mı içeriyor???


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, yeni nesil sorulardan ziyade mantık, karşılaştırma ve analiz de yapmayı öğreneceksiniz :)


 • ecem uğural, Öğrenci
  Puan :

  bu kitapta tüm dersler mevcutmudur yani tum dersler kitabın içinde varmı


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, tüm dersler yok. Sadece Türkçe ve Matematik :)


 • Deniz Karabal, Öğrenci
  Puan :

  Merhaba Tonguç akademi lgsye yakın bir kitap mı acaba ve 1. Olmak için suandan itibaren kaç soru çozmeliyiz cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, LGS hazırlık için uygundur. :) Diğer sorunun cevabı ise; 8. sınıf kanalımızda! :)