;
7. Sınıf Tost 3. Adım

Satış Fiyatı: 8,00 ₺

4 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 7. Sınıf Tost 3. Adım

*Değişen sınav sistemi ile yepyeni soru tipleriyle karşılaştık. MEB, öğrencilerin bilgilerini ölçerken bazı yeni teknikler kullandı.

*Sözel derslerde özellikle Türkçe dersi belirleyici olup uzun uzun paragraf soruları, sözel mantık soruları, bir paragrafa bağlı çoklu sorular karşımıza çıktı.

*Sayısal derslerden Matematikte gerçek yaşam durumları içeren birden çok adımla çözülebilen ve sadece bilginin yetmeyip yorumlamanın da gerekli olduğu sorular; Fen Bilimlerinde deneylerin mantığını sorgulayan ve konuyu gerçekten çok iyi bildikten sonra yorumlayabilme gerektiren sorularla karşılaştık.

*Özellikle Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri geçen seneki sınavın en belirleyici dersleriydi. Sınav sistemi artık öğrencilerin bilgisini sadece test eden değil, bu bilgileri yorumlayabilme yeteneklerini de ölçen bir sınava dönüştü.

*İşte TOST bu noktada öğrenciye ilk başta Temel soruları çözdürüp bilgiyi öğrenip öğrenmediğini ölçen, ardından Orta seviye sorularla bu bilgiyi kullanıp kullanamadığını test eden, son olarak da Sınav Tarzı sorularla öğrenciyi sınava hazır hale getiren bir yapıda tasarlandı.

Özet olarak TOST:

1) Yeni Sınav Tarzı sorular içeren

2) Temelden başlayıp zora giden

3) En belirleyici dersleri test eden

4) Tüm sorulan çözümlü olan

5) Programlı ve planlı ilerleyen yeni bir eğitim projesidir.

Türü: Dergi (Fasikül Soru Bankası) 

Sayfa Sayısı: 64

Soru Sayısı: 221

ISBN: 978-625-7749-32-9
 • nesrin beril altunhan , Öğrenci
  Puan :

  hangi kargoyla geliyor


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, Aras kargo ile gönderiliyor. :)


 • Ramazan Uyar, Öğrenci
  Puan :

  Hocam ben tost yayınının 1. Adım 2. Adım ve 3. Adımı yapmışsınız ama hangisini alacağımı bilemedim lütfen cevap yazınız . Tongucmagaza.com 😀😀


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Ramazan. Tostlarımızda LGS' ye temel oluşturacak konular var ve bu konuların tamamını tek bir kitapta toplayamadığımız için bunları bölerek dağıttık. Sen istersen TOST 1 'den başlayarak diğer tostları da inceleyip alabilirsin❤


 • yağmur doğan, Öğrenci
  Puan :

  tonguç neden 3 adıma kadar var ? birde 3 adım derken neyi kasdediyorsunuz


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Yağmur. Tostlarımız LGS' ye temel oluşturacak konuları içerir. Tüm bu konuları tek bir kitapta toplamak yerine 3 adımda topladık❤😊


 • Murat Akyol, Öğrenci
  Puan :

  Hocam tostun seti çıkacak mı sabırsızlanıyorum. 😊


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba. Çok yakında mağazamızda olacak. Takipte kal😊❤